( kvalitativně jeden z mála těch nejlepších na světě, charitativně )
spolu s drobnou občasnou textovou amatérskou charitativní uměleckou tvorbou
**Jesus of Nazareth**,
*nyní z Prahy*
» ( i : ,, VÍTĚZ.. ten " .) «
dále pod pseudonymy: Dobrovský..poezie, též: Samuelson..socio ekonomicko politická témata ve jménu: legislativy ,,pro zdraví bližních, Lidu", ve jménu ,,pro život"důstojný všem, což bývá obvykle vše s kvalitou zdraví, života, neoddělitelně spjaté )
můj TIP: >> Jak žít život v optimálním zdraví ? Jak na ( nevrozené ) nemoce ? (můj názor) <<
~~~~~~
>>JP NOTEPAD.LIVE<<
..
>>JP_TEXTY_KE_STAŽENÍ_(*.PDF)<<
14.5.2022..PŘEDMLUVA: NA MOJE PÍSMO (SVATÉ TOŤ), ´POLITICI, POLITIČKY, MÉDIA, WEB:MÉDIA A_RŮZNÉ PLATFORMY.., LIDÉ, NÁRODE, NÁRODOVÍ ´, CHCETE LI ŽÍT ŽIVOT V CO NEJLEPŠÍM ZDRAVÍ, V MÍRU, NELZE SRÁT. ŽEL, VÍDÁM UŽ PO MNOHO LET OPAK. TO SE PAK NEMŮŽETE, NEMŮŽEME, DIVIT UDÁLOSTEM SVĚTA NEGATIVNÍM, JDOUCÍM PROTI UVEDENÉMU PRINCIPU, TEDY PROTI ZDRAVÍ, ŽIVOTU. JSOU I TACÍ, NEJEDNOU, KTEŘÍ Z TOHO MAJÍ PRDEL, PLEZÍR NAD TÍM..PO I FAŠISTICKU SI. NEBUDU VÁM NEUSTÁLE PSÁT STEJNÉ VĚCI DOKOLA, DĚLAT VÁM TAK VOLA. STUDUJTE, NASTUDUJTE SI MOJE PÍSMO, A APLIKUJTE JEJ V ŽIVOTĚ. V ČR USTANOVENÁ NEZABAVITELNÁ ČÁSTKA EXEKUTORY, EXEKUTORKAMI, INSOLVENČNÍMI SPRÁVCI, MUSÍ BÝT USTANOVENA MINIMÁLNĚ NA 5TI NÁSOBEK SOUČASNÉHO ŽIVOTNÍHO MINIMA, TEDY ALESPOŇ NA 22TISÍC KORUN S PRAVIDELNOU VALORIZACÍ. JINAK..AMEN S ČESKÝM SYSTÉMEM, S POLITIKOU TOU..NERESPEKTOVÁNÍ TOHOTO VZORCE VÝPOČTU UVEDENÉ MINIMÁLNÍ NEZABAVITELNÉ ČÁSTKY SE STALO HROBEM ČESKÉMU LIDU, ALE I EVROPĚ, SVĚTU.. JDE O ZÁKLADNÍ PRINCIP PRO ŽIVOT. O JEDEN ZE ZÁKLADNÍCH PRINCIPŮ. KDYŽ ČEŠI NEJSOU OCHOTNI TOTO USTANOVIT, A RADĚJI SI ŽIJÍ FAŠISMUS NIČÍCÍ ŽIVOTY, OSUDY, RODINY, ZDRAVÍ..A VŠE, ( A TOTO SI PĚSTUJÍ NECHUTNĚ UŽ CCA 30LET) NEMOHOU BÝT ÚSPĚŠNÍ GLOBÁLNĚJI V KONEČNÉM DŮSLEDKU V NIČEM. ČESKÁ REPUBLIKA JE SRDCEM EVROPY, SVĚTA PODLE NAUKY FENG SHUI, POHLEDEM PAKUA. JESTLIŽE SE KÁLÍ, KDEKOLI, NA ZÁKLADNÍ PRINCIPY PRO ŽIVOT, PRO ZDRAVÍ..PŘICHÁZEJÍ ENERGIE SMRTI, UTRPENÍ..I PŘEDČASNĚ, NEŽLI BY LIDÉ CHTĚLI. TAKOVÝ JE ZÁKON KOSMU.. A TEN MÁ VŽDY, A VŽDY BUDE MÍT SVÉ SLOVO PRVNÍ I POSLEDNÍ. MOJE PÍSMO JSEM PRO VÁS, LIDÉ PLANETY ZEMĚ, NAPSAL PRO CO NEJVYŠŠÍ KVALITU ZDRAVÍ, ŽIVOTA, PRO CO NEJLEPŠÍ UDRŽITELNOST ZDRAVÍ, ŽIVOTA. MÁTE ODE MNE DAR TEN. JAK S NÍM NAKLÁDÁTE, JE NA VÁS..TAKOVÝ JE, A BUDE, ŽIVOT VÁŠ, I VAŠICH DĚTÍ..DALŠÍCH (PŘÍPADNÝCH) GENERACÍ.. JE_TO NA VÁS, MÁTE TO VE SVÝCH RUKÁCH..TAKÉ ALE VE SVÉ MYSLI.. NA POČÁTKU UDÁLOSTÍ V ŽIVOTĚ LIDÍ BÝVÁ SLOVO.. MYŠLENKA..
VÍCE NEŽ "RECEPTÁŘ" :
pro možnost života v optimálním zdraví,
též pro optimální udržitelnost života, Lidské civilizace, na planetě Zemi, též pro ochranu klimatu Matky Země a jejího, tudíž i našeho, bytostí na ní, zdraví.
Nedílnou součástí tohoto
,,School of balanced body pH, food recipes
**
( Škola vyváženého pH těla, recepty )" :
~~~
pH VYVÁŽENÁ STRAVA,
JAKO PREVENCE ,,CIVILIZAČNÍCH" NEMOCÍ
dle tohoto receptáře
Autor: Jiří Pelíšek
( narozen 5. února 1968, v Praze )
RECEPTÁŘ NOVÉHO VĚKU
(s návratem ke kořenům)
jeho aktualizace v čase,
v čase, další své recepty,
!!!! Tedy, myslím, by i školská, i zdravotnicko
pečovatelská , zařízení, například typu: školy, školky,
učiliště, nemocnice..
..
..také léčebny pro dlouhodobě nemocné ( LDN),
gastronomických provozech,
..
či prostě v nabídce jídelníčku, každodenně, ( a vidím,
vnímám, to jako naprosto nezbytné ) v zájmu ,,zdraví
Lidu", nabízet kvalitu zde uvedeného receptáře,
tedy: kvalitu ,,pH vyváženého jídelníčku",
..kvalitu tak: ,,pH vyvážené stravy" !!!!
dále, myslím:
Tento receptář, odkaz na tento receptář,
by měl být, například ve svobodné vůli jejich, také k dispozici ve všech ordinacích
praktických lékařů, případně i v jiných ordinacích lékařů,
také v dietologických poradnách,
v ordinacích léčitelů,
v prodejnách bylinek a potravinových doplňků stravy,
preventivně, ku zdraví Lidu.
( k tomu ode mne mají všechny tyhle instituce, subjekty, Lékaři, Léčitelé,
v naší zemi České, i na celé planetě Zemi,
souhlas, byť by se v jejich případě jednalo o výdělečnou,
tedy komerční činnost. Uděluji těmto všem zde uvedeným
subjektům, institucím, Lékařům, Léčitelům, v tomto, časově neomezenou, trvalý,
tedy navždy, souhlas k šíření, doporučování, tohoto
mého textu..receptáře, ku blahu a zdraví Lidu, tedy tyto zde výše uvedené subjekty, osoby, instituce, Lékaři, Léčitelé, mohou BEZPLATNĚ při své činnosti doporučovat Lidem, Lidu, tento zde uvedený internetový odkaz na receptář:
www.ForHealthOne.blogspot.com
( vyhrazuji si právo tento udělený souhlas, bez uvedení důvodu zrušit, či jednotlivým subjektům, v případě mého zjištění, či při mém podezření na zneužívání receptáře s ohledem na zachování kvality, tedy při mém zjištění, či při mém podezření, že dochází v tom, kterém případě, ke snižování kvality ).
v optimálním zdraví si svém..nechť jste :-) .
( Motlitba Vám láskyplná )
téma opomíjené, pro krásu, a jak mnozí lékaři praví,
- Makrobiotická strava, s případným důrazem na řidčí, či hustší smoothie (podle toho, jak nám jde vyprázdňování každodenní celistvě, tedy celých střev) se základem kořenové zeleniny většinou, s výrazně menšinovým podílem ovoce v poměru k množství ostatní konzumované denní stravy povětšinou cca do 5ti až 10ti procent denního podílu stravy, strava čistá, bez instantních, či chemických přísad, bez procesu zmražení, či smažení na oleji (smažení na vodě například v teflonové pánvi považuji za vhodné, s podlýváním), dále bez procesu ohřátí v mikrovlnné troubě, na cestě do úst. K podílu ovoce vůči ostatní stravě však nepřistupovat dogmaticky, vodítkem nám můžou být pH testovací proužky, jedině tak víme, jaké pH moči máme (viz níže).
- Každodenní trpělivá důkladná očista celých střev (třeba i s přestávkami krátkými)( pro více informací si vyhledejte na internetu ve vyhledávači pojem: ,,>>správná poloha při vyprazdňování“<<, též například: www.stokrle.cz ( dle hathajógy, protože jinak to nejde, a Lidé si s sebou tak nosí mnohdy i více kilo odpadu ve svém břiše stále, což zdravé, ani krásné neshledávám ). Tuhou, či tekutou stravou (například též smoothie, avšak nikoli jen ovocné) lze ovlivňovat tento očistný proces střev, také může pozitivně toto ovlivňovat každodenní popíjení..toto je velmi důležité pro zdraví, jak nám praví ayurvéda, i hathajóga.Během dne popíjení acidofilního neodtučněného mléka, či kefíru, ( ideálně ráno, v poledne, a večer tak do 18 hodin ), či čistého selského přírodního bílého jogurtu, zředěného stejným poměrem vlažnou vodou zahřátou do 39°C jakožto jedinou mléčnou surovinu požívající.Pít a vařit jen vodu čistou přírodní, bez chloru, třeba přefiltrovanou.
- Pravidelná kontrola pH hodnoty ranní moči ( denně v 9:30 hodin středoevropského času, pH testovacími proužky se selektivní stupnicí (pozn.: **mně osobně vyhovují pH testovací proužky značky Remedicum , doporučuji dále postupovat při měření dle návodu výrobce, jež je součástí originálního balení těchto testovacích proužků pH hodnoty moči). Přičemž platí pravidlo, že například cokoli sladké, či ovoce tuto hodnotu snižuje ( i jen špetka ), též stresy, alkohol, kouření, chemie. Zatímco jídla připravená dle tohoto receptáře, jejímž základem na mnoha místech je kořenová zelenina, tuto hodnotu zdravě zvyšuje. (Bílý Cukr, alkohol, i jen špetka , kouření cigaret, a jiné stresy, krásnými pro tělo, pro člověka, pro lidskou bytost, nespatřuji.) Avšak, bez měření testovacími proužky Remedicum, denně v 9.30 hodin, či kvalitativně obdobnými, není možno, myslím, garantovat, že se pH těla bude pohybovat ve správných, zde níže uvedených mezích, jelikož v takovém případě si člověk neuvědomí, která jídla toto, a jak ovlivňují. Teprve každodenní měření Vám může ukázat, jak na Vás působí to, které jídlo, plodina ze zde uvedených, a kdy a jak upravit četnost její konzumace. Tedy, obecně platí, co zde je v receptáři uvedeno, kvalitativně, i kvantitativně, avšak, individuálně ne vždy každému toto může vše do puntíku vyhovovat. Proto tento receptář, prosím, považujte za jakýsi vzor možného, nikoli jako na naprosté dogma. Citlivostí, myslím, každý jistě pochopí jemné niance, kde se odchýlit není vhodné, a kde lze uvažovat volněji při přípravě si pokrmů. A pokud byste někde tápali, můžete se na mne obrátit otázkou v případě zájmu.
- Trvalá, každodenní, neutuchající kultivace vlastní mysli, slov, činů, ve prospěch lásky a dobrodiní vůči bližním, vůči sobě, i vůči celému světu, vůči celému kosmu.
- Moudrost klasické hathajógy, aplikovaná ve svém životě.
- Když vláda svému lidu trvale, a účinně, naplňuje všechny body aktuálně platných Lidskoprávních dokumentů, neboť i to je pro blaho bližního, potřebné, a krásné. Pro jeho krásu i zdraví.Proč ? Protože krása, i zdraví, myslím, vychází především zevnitř.Co je dále, myslím si, pro krásu a zdraví, těla, člověka,pro jeho blaho, pro co nejlepší pocit svěžesti, důležité?
- Aby zde uvedené principy stravovací vláda svému lidu umožňovala ve všech sférách jeho bytí. Ve veřejné sféře, ve státních zařízeních, školních, zdravotnických, i v privátních, hrazených ze zdravotního pojištění, jako jsou hospice, školy, školky, domovy pro seniory, domovy s pečovatelskou službou, stravovací státní zařízení, armáda, a podobně.
- Aby gastronomické provozy umožňovaly zde uvedené principy svým strávníkům, hostům. Tím pozvednou krásu svého bytí, i svých strávníků, hostů.Proč ? Aby krása těla člověka předčasně neodešla, neodkvetla.Aby nezbytně nutný, případný odchod ze života člověka probíhal co nejlehčeji, když už nastane přirozený, nikoli předčasný čas.Lidé sice, jejich krása, odkvétá. Avšak není myslím si jedno, kdy, a jakým způsobem. Jak se člověk při tom, když nastane, nastává ten čas pozemský, cítí. Tento proces je přímo ovlivněn tím, jak člověk do té doby žil, většinou.Představme si člověka, který chtěl žít dle uvedených zde principů, které v podstatě vycházejí z moudrostí ayurvédských, z hathajógy, a žil tak po dlouhý čas svého života.Pokud se například na sklonku svého života takový člověk dostane z důvodu úbytku životní síly do státního, či nestátního zdravotnického zařízení, pak náhlá změna režimu jak stravovacího, tak i vyprazdňovacího by mohla mít, myslím si, pro jeho bytí, zdraví, krásu, velmi neblahé důsledky. A případný odchod ze světa pro takového člověka, by tak byl poznamenán traumatem, i přes to, že se celý život svůj, po dlouhý čas, snažil žít ve jménu zdraví, blaha a krásy svého těla, jak jen nejlíp to v souladu s přírodou uměl, uměla.Takových lidí je, .. by mohlo být .., myslím, jistě mnoho, velmi mnoho. Zejména jogíni, například také vegani, makrobiotici, vegetariáni.Nezapomínejme na to, že jsme lidé. Na své lidství.A že život nám všem ukáže pravdu.Jednoho dne se každý z nás podívá pravdě do očí.SVÉMU ZDRAVÍ. ( Nechť je tato pravda k nám co nejvlídnější. )( Pozn.: tento dokument je schválen autorem pro jeho volné, free šíření v jeho nezměněné podobě. Můžete jej rozesílat volně svým přátelům, rodině, známým, každému, na jehož blahu Vám záleží, na jeho zdraví, kráse )☺Tento receptář je i pro potřebu gastronomických provozů i veřejných institucí, jako jsou nemocnice, hospice, domovy seniorů, školy, školky, jesle, zdarma. Uvítám, případně, dají-li mi na vědomí jeho využívání.
Tento receptář je uceleně jakousi nadstavbou, povýšením, moudrostí mudrců mistrů léčitelů. Je tedy určen i případně k profesně, i k osobnímu rozvoji těch, kdož chtějí jít, či jdou, cestou ,,naturopatie", tedy cestou léčitelství, jakožto možný jim léčitelský směr, ku pomoci bližním, i sobě.
Záměrně zde neděkuji každému jednotlivci, kterého jsem na své cestě životem potkal, (každý člověk je mi učitelem, ať už v jakékoli podobě), jelikož si vždy utvářím svůj vlastní názor, (také bych mohl na někoho zapomenout), opírám se vždy o vlastní historické poznání, nabyté zkušenosti, poznatky, nabyté vědomosti, ověřené praxí na sobě, i jiných mých bližních, kteří se již nechali ve spokojenosti své inspirovat moudrostí, uvedenou v tomto receptáři, též se opírám o badatelské samostudium své celoživotní v této oblasti života, o přátele, které na své cestě životem potkávám, za což jim převelmi s vděčností děkuji, za jejich podporu, za dobré srdce jejich, a zároveň se při tom všem opírám, vědomně, vždy o moudrost Stvořitele, kterého nechávám sebou promlouvat, jehož ,,hlas", cestu, následuji.
O tuto cestu, část její, se zde s Vámi tímto receptářem, rád dělím.
Recepty jsou koncipovány pro možnost udržet si vyvážené pH těla, detoxikaci těla, pro jeho optimální zdraví a krásu, a tím i případně pro prevenci.
- Ovoce: běžné tuzemské, dle poměru procentního v denním jídelníčku, jak uvádím výše, případně v receptech, jako například jablka ( max 1ks až 1,5 jablka průměrně na dospělou osobu a den ). Jiné ovoce, například tropické a jiné jen velmi zřídka, vyjímečně, z nich spíše grepy, kiwi, mango, mandarinky ale jen cca do 5-10 gramů denně součtem na osobu a den.
- Pečivo: ze žitné mouky bez příměsí pšenice, ne ze zmrazeného těsta.Olej: když používám, tak ,,sezamový“ lisovaný za studena, jen na zakápnutí, ne na smažení či jinou tepelnou úpravuTepelná úprava jídel: vařené, dušené, když smažit tak jedině na vodě s podlýváním na teflonové pánvi (nikoli na oleji), dále pára, či horký vzduch, vyjímečně trouba, NE mražené, ani polotovary, NEpoužívám mikrovlnnou troubu.
Nápoje: čistá nechlorovaná voda, acidofilní mléko zředěné nechlorovanou vodou v poměru jak uvádím výše, bylinkové čaje.
Máslo, jogurty, sýry, jiné mléčné: Nepoužívám žádné, a vím proč. (i když tak 1x do roka se může přihodit, že si sem tam kousíček, kostičku o velikosti cca 0,5 cm nějakého dobře vypadajícího sýra třeba ze zvědavosti ochutnám). Jogurty jsem již ochutnávat dávno přestal, a nechybí mi.
-
..tak tedy například jsem si oblíbíl: (směs, či jednotlivě: Máta peprná, Jerlín květ, ,,Gotu kola neboli Centella asiatica“, Dobromysl), citronová trávadále (NEmíchat spolu ani s jinými): Sedmikvítek (směs), Smetanka kořen a list, Kozinec, dále čajová směs v sáčcích zabaleno v krabičce s označením: ,,průdušky“, k dostání v lékárnách a obchodních centrech, či v prodejnách s potravinovými doplňky a bylin. Čajový nálev si z uvedených bylin připravíte dle návodu výrobce, či dle herbářů známých bylinářů.…
- Čas posledního jídla je dobré dodržovat každodenně tak kolem 18-19 hodiny, je-li to možné, maximálně ve lhůtě cca 2 hodiny před spaním. V této lhůtě dvouhodinové před spaním by člověk neměl jíst, jen se napít, třeba bylinkového čaje, nebo nechlorované vody..možno i trochu acidofilního mléka, zředěného, jak uvádím výše.
- Co zde z plodin, jídel, potravin, neuvádím, těm se záměrně vyhýbám, a vím proč, s ohledem na vyváženost pH těla, na své zdraví. (bylinky čisté bez příměsí, bez cukru, bez fruktózy a bez alkoholu, v přírodní či sušené formě, do toho nepočítám, protože co vím, je jich hodně, a každá má na světě jistě své místo.)
- Snídaně na sladko
1.
Složení:
|
(jáhly, kořenová zelenina, koření)
|
Příloha:
|
Porce uvařených
Bio jáhel
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, 1-2ks středně velká petržel kořen, půl větší zlaté cibule
(zeleninu zde doporučuji syrovou, tepelně neupravenou, pokud máte aktuálně pH
moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše
aktuální hodnota pH těla je méně jak 6,75, nebo trpíte zažívacími či
trávícími obtížemi, raději doporučuji zeleninu mírně povařit či posmahnout na
pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak do kolem 3 minut nechat projít varem ve
vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
Jednu až
jednu a půl čajové lžičky mleté skořice, jednu až jednu a půl polévkové lžíce
mletého Bio Raw kakaa.
|
Styl na talíři:
|
Nejprve nandáme
na talíř teplé jáhly, na ní dáme syrovou jemně nakrájenou, či na hrubo
nastrouhanou zde uvedenou kořenovou zeleninu, posypeme jemně nakrájenou
cibulí, dále posypeme skořicí, a nakonec kakaem. Na závěr můžeme polít půl
lžící Bio konopného oleje, či rakytníkového oleje. Přisladit můžeme jemně pokrájeným ½ - ¾ banánem.
|
Složení:
|
(pohanka Bio
loupaná, kořenová zelenina, koření)
|
Příloha:
|
Porce uvařené Bio pohanky
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, 1-2ks středně velká petržel kořen, půl větší zlaté cibule
(zeleninu zde doporučuji syrovou, tepelně neupravenou, pokud máte aktuálně pH
moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4. pokud máte aktuálně pH
moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše
aktuální hodnota pH těla je méně jak 6,75, nebo trpíte zažívacími či
trávícími obtížemi, raději doporučuji zeleninu mírně povařit či posmahnout na
pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak do kolem 3 minut nechat projít varem ve
vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
Jednu až
jednu a půl čajové lžičky mleté skořice, jednu až jednu a půl polévkové lžíce
mletého Bio Raw kakaa.
|
Styl na talíři:
|
Nejprve
nandáme na talíř teplou pohanku, na ní dáme syrovou jemně nakrájenou, či na
hrubo nastrouhanou zde uvedenou kořenovou zeleninu, posypeme jemně nakrájenou
cibulí, dále posypeme skořicí, a nakonec kakaem. Na závěr můžeme polít půl
lžící Bio konopného oleje, či rakytníkového oleje. Přisladit můžeme jemně pokrájeným ½ - ¾ banánem.
|
Složení:
|
(pohanka Bio
loupaná, kořenová zelenina, koření, dýňová semínka)
|
Příloha:
|
Porce uvařené
Bio pohanky (1 naběračka až 1,5)
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, 1ks středně velká petržel kořen, půl kedlubny, půl větší zlaté
cibule (zeleninu zde doporučuji syrovou, tepelně neupravenou, pokud máte
aktuálně pH moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4. V případě,
že Vaše aktuální hodnota pH těla je méně jak 6,75, nebo trpíte zažívacími či
trávícími obtížemi, raději doporučuji zeleninu mírně povařit či posmahnout na
pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak do kolem 3 minut nechat projít varem ve
vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
1 až 1,5
polévkové lžíce (dřevěné či plastové) majoránky, 1 čajová lžička kurkumy,
špetka mletého pepře, jednu polévkovou lžíci Shoyu, případně můžeme dosolit
Himlájskou solí (solíme umírněně).
|
Styl na talíři:
|
Nejprve nandáme na talíř teplou pohanku,
na ní dáme syrovou,
jemně nakrájenou, či na hrubo
nastrouhanou zde uvedenou
kořenovou zeleninu, posypeme jemně
nakrájenou cibulí,
dále posypeme majoránkou, a pokapeme
lžící Shoyu,
ozdobíme Bio dýňovými semínky) Na závěr
můžeme polít
půl lžící Bio
konopného oleje, či rakytníkového oleje.
|
Složení:
|
(pohanka Bio loupaná, kořenová zelenina,
koření)
|
Příloha:
|
Porce uvařené
Bio pohanky (1 naběračka až 1,5)
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, 1ks středně velká petržel kořen, polévková lžíce dýňových semen,
¾ polévkové lžíce Bio konopného oleje (zeleninu nakrájíme na drobné kousky,
případně na hrubo nastrouháme, zeleninu zde doporučuji syrovou, tepelně
neupravenou, pokud máte aktuálně pH moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní v
rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše aktuální hodnota pH těla je méně jak
6,75, nebo trpíte zažívacími či trávícími obtížemi, raději doporučuji
zeleninu mírně povařit či posmahnout na pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak
do kolem 3 minut nechat projít varem ve vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
Jednu až
jednu a půl čajové lžičky mleté skořice, jednu až jednu a půl polévkové lžíce
mletého Bio Raw kakaa.
|
Styl na talíři:
|
Nejprve
nandáme na talíř jemně nakrájenou, či na hrubo nastrouhanou kořenovou
zeleninu mrkev s petrželí, na tuto vrstvu dáme teplou pohanku, posypeme
dýňovými semínky, dále posypeme skořicí, a pak kakaem. Na závěr můžeme
pokapat 3/4 lžící Bio konopného oleje, či rakytníkového oleje. (Přisladit
můžeme jemně pokrájeným ½ - ¾ banánem). Ale kořenová zelenina je sladká i bez
toho:-)
|
Složení:
|
(pohanka Bio loupaná, kořenová zelenina,
koření, dýňová semínka, luštěnina cizrna, špetka himalájské soli)
|
říloha:
|
Porce uvařené
Bio pohanky (1 naběračka až 1,5)
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, 1ks středně velká petržel kořen, 1 naběračka přes noc namočené
tepelně neupravené cizrny (kořenovou zeleninu zde doporučuji syrovou, tepelně
neupravenou, pokud máte aktuálně pH moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní v
rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše aktuální hodnota pH těla je méně jak
6,75, nebo trpíte zažívacími či trávícími obtížemi, raději doporučuji
zeleninu mírně povařit či posmahnout na pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak
do kolem 3 minut nechat projít varem ve vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
1 až 1,5
polévkové lžíce (dřevěné či plastové) majoránky, Himlájská sůl
|
Styl na talíři:
|
Nejprve
nandáme na talíř syrovou jemně nakrájenou, či na hrubo nastrouhanou zde
uvedenou kořenovou zeleninu , na ní dáme teplou pohanku, posypeme majoránkou,
dále pokapeme půl lžící Bio konopného oleje, a posypeme Bio dýňovými semínky,
osolíme omáčkou Shoyu, či himalájskou solí ( lze zkombinovat, solíme
umírněně).
|
Dezert, maximálně doporučeno 1 kus ovoce-banánu. Nikoli denně, možno tak do 3-4x týdně.
6.
Složení:
|
(0,5-1 banán, Bio 100% kakaový prášek,
voda)
|
Příloha:
|
0,5-1 banán jemně pokrájený
|
Koření:
|
1 polévková
lžíce Bio 100% kakaového prášku, troška čisté vody
|
Styl na talíři:
|
Nejprve
nandáme na talíř syrový jemně pokrájený banán, posypeme 100% Bio kakaem ( 1
polévková lžíce. Vidličkou rozmícháme, můžeme banán rozmačkat na talíři. Aby
se kakao nelepilo na talíř, můžeme přidat pár kapek čisté vlažné vody teplé
do 40°C, a za stálého míchání a rozmačkávání připravíme kakaovou pastu, člii
dezert. Po té podáváme na malé misce, či talířku. Posypat můžeme dle fantazie
dýňovými, slunečnicovými, či sezamovými semínky, anebo ponecháme dezert bez
nich, dle vlastního uvážení.
|
Složení:
|
(jáhly,
kořenová zelenina, koření)
|
Příloha:
|
Porce uvařených Bio jáhel
|
Zelenina, jiné:
|
pokud máte
aktuálně pH moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4. V případě,
že Vaše aktuální hodnota pH těla je méně jak 6,75, nebo trpíte zažívacími či
trávícími obtížemi, raději doporučuji zeleninu mírně povařit či posmahnout na
pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak do kolem 3 minut nechat projít varem ve
vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
Jednu čajovou
lžičku skořice, jednu až jednu a půl polévkové lžíce mletého Bio Raw kakaa.
|
Styl na talíři:
|
Nejprve
nandáme na talíř , syrovou jemně nakrájenou, či na hrubo nastrouhanou zde
uvedenou kořenovou zeleninu, posypeme jemně nakrájenou cibulí, na vrch dáme
tenkou vrstvou porci teplých jáhel s teplotou pod 39 stupňnů, tak skořicí, a
nakonec kakaem. Na závěr můžeme polít půl lžící Bio konopného oleje, či
rakytníkového oleje. Přisladit můžeme
jemně pokrájeným ½ - ¾ banánem.
|
Složení:
|
(pohanka Bio loupaná, kořenová zelenina,
6 listů hlávkového zelí, koření)
|
Příloha:
|
Porce uvařené
Bio pohanky ( 1 naběračka)
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, 1-2ks středně velká petržel kořen, osminka zlaté cibule
(zeleninu zde doporučuji syrovou jemně nakrájenou či na hrubo nastrouhanou,
tepelně neupravenou, pokud máte aktuálně pH moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní
v rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše aktuální hodnota pH těla je méně jak
6,75, nebo trpíte zažívacími či trávícími obtížemi, raději doporučuji
zeleninu mírně povařit či posmahnout na pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak
do kolem 3 minut nechat projít varem ve vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
Jednu až
jednu a půl čajové lžičky mleté skořice, jednu až jednu a půl polévkové lžíce
mletého Bio Raw kakaa, 3/4 polévkové lžíce Bio konopného, či
rakytníkového oleje.
|
Styl na talíři:
|
Nejprve
nandáme na talíř , syrovou jemně nakrájenou, či na hrubo nastrouhanou zde
uvedenou kořenovou zeleninu, spolu se šesti jemně pokrájenými či na hrubo
nastrouhanými listy hlávkového zelí, posype jemně nakrájenou cibulí. Na tuto
vrstvu dáme povařenou pohanku,pokud zeleninu podáváme v syrovém stavu,
vitariánsky, pak bychom měli pokládat na zeleninu na talíři pohanku s
teplotou maximálně 40°С, abychom udrželi zeleninu čerstvou s enzymy. Dále
posypeme skořicí, a nakonec kakaem. Na závěr pokapeme třičtvrtě
polévkovou lžící Bio konopného oleje, či rakytníkového oleje. Přisladit můžeme jemně pokrájeným ½ - ¾ banánem.
|
Oběd nebo večeře na slano:
Složení:
|
(pohanka Bio loupaná, kořenová
zelenina, fazole Adzuki, cizrna, 1/8 až 1/4 cibule, koření, 1 polévková lžíce
Bio dýňových semínek,
olej Bio konopný či rakytníkový)
|
Příloha:
|
Porce uvařené
Bio pohanky (1 naběračka až 1,5)
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, 1-2ks středně velká petržel kořen, osminka zlaté cibule
(zeleninu zde doporučuji syrovou jemně nakrájenou či na hrubo nastrouhanou,
tepelně neupravenou, pokud máte aktuálně pH moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní
v rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše aktuální hodnota pH těla je méně jak
6,75, nebo trpíte zažívacími či trávícími obtížemi, raději doporučuji
zeleninu mírně povařit či posmahnout na pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak
do kolem 3 minut nechat projít varem ve vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
Jednu až
jednu a půl čajové lžičky mleté skořice, jednu až jednu a půl polévkové lžíce
mletého Bio Raw kakaa, 3/4 polévkové lžíce Bio konopného, či
rakytníkového oleje.
|
Styl na talíři:
|
Nejprve
nandáme na talíř , syrovou jemně nakrájenou, či na hrubo nastrouhanou zde
uvedenou kořenovou zeleninu, spolu se šesti jemně pokrájenými či na hrubo
nastrouhanými listy hlávkového zelí, posype jemně nakrájenou cibulí. Na tuto
vrstvu dáme povařenou pohanku,pokud zeleninu podáváme v syrovém stavu,
vitariánsky, pak bychom měli pokládat na zeleninu na talíři pohanku s
teplotou maximálně 40°С, abychom udrželi zeleninu čerstvou s enzymy. Dále
posypeme skořicí, a nakonec kakaem. Na závěr pokapeme třičtvrtě
polévkovou lžící Bio konopného oleje, či rakytníkového oleje. Přisladit můžeme jemně pokrájeným ½ - ¾ banánem.
|
Složení:
|
( 1ks černá
ředkev kulatá )
|
Příloha:
|
Žádná příloha
|
Zelenina, jiné:
|
1 polovina černé ředkve kulaté (zeleninu
zde doporučuji syrovou, tepelně neupravenou, pokud máte aktuálně pH moči,
naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše
aktuální hodnota pH těla je méně jak 6,75, nebo trpíte zažívacími, trávícími
obtížemi, raději doporučuji zeleninu mírně povařit,
či orestovat na pánvi ve vroucí vodě,
aby trochu změkla,
tak od 2 do 3 minut, ne déle.
|
Příprava a styl na talíři:
|
Rozkrojíme 1
ks černé ředkve na dvě poloviny. Jednu polovinu uschováme k dalšímu použití v
mikrotenovém sáčku do chladničky. Druhou polovinu očistíme od černé slupky,
opláchneme čistou vodou, a po té ji rozkrojíme na další polovinu. Zbydou nám
tak připravené, očištěné dvě čtvrtky. Tyto čtvrtky nakrájíme na tenké
lupínky, rozložíme okrasněji na menším talířku, a můžeme jej ihned
konzumovat. Je velmi důležité každé sousto důkladně rozžvýkat a prolnout tak důkladně
svými slinami před polknutím.
|
Složení:
|
(pohanka Bio loupaná, kořenová zelenina,
fazole Adzuki, cizrna, 1/8 až 1/4 cibule, koření, 1 polévková lžíce Bio
dýňových semínek, olej Bio konopný či rakytníkový)
|
Příloha:
|
Porce uvařené
Bio pohanky (1 naběračka až 1,5)
|
Zelenina, jiné:
|
1ks středně
velké mrkve, 1ks středně velká petržel kořen, půl naběračky do měkka vařených
fazolí Aadzuki, půl naběračky syrové přes noc namočené cizrny, ¾ polévkové
lžíce Bio konopného oleje (zeleninu nakrájíme na drobné kousky, případně na
hrubo nastrouháme, zeleninu a cizrnu zde doporučuji syrovou, tepelně neupravenou,
pokud máte aktuálně pH moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4.
V případě, že Vaše aktuální hodnota pH těla je méně jak 6,75, nebo trpíte
zažívacími či trávícími obtížemi, raději doporučuji zeleninu mírně povařit či
posmahnout na pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak do kolem 3 minut nechat
projít varem ve vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
Jednu až
jednu a půl čajové lžičky mleté skořice, jednu až jednu a půl polévkové lžíce
mletého Bio Raw kakaa, 3/4 polévkové lžíce Bio konopného, či
rakytníkového oleje.
|
Styl na talíři:
|
Nejprve
nandáme na talíř , syrovou jemně nakrájenou, či na hrubo nastrouhanou zde
uvedenou kořenovou zeleninu, spolu se šesti jemně pokrájenými či na hrubo
nastrouhanými listy hlávkového zelí, posype jemně nakrájenou cibulí. Na tuto
vrstvu dáme povařenou pohanku,pokud zeleninu podáváme v syrovém stavu,
vitariánsky, pak bychom měli pokládat na zeleninu na talíři pohanku s
teplotou maximálně 40°С, abychom udrželi zeleninu čerstvou s enzymy. Dále
posypeme skořicí, a nakonec kakaem. Na závěr pokapeme třičtvrtě polévkovou
lžící Bio konopného oleje, či rakytníkového oleje. Přisladit můžeme jemně pokrájeným ½ - ¾ banánem.
|
Složení:
|
(pohanka Bio loupaná, kořenová zelenina
(mrkev, petržel), tofu, koření, dýňová semínka, špetka himalájské soli)
|
Příloha:
|
Porce uvařené
Bio pohanky (1 naběračka až 1,5)
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, 1ks středně velká petržel kořen, 1/8-1/2 cibule, 140g tofu
neuzeného bez příměsí čistého (kořenovou zeleninu zde doporučuji syrovou,
tepelně neupravenou, pokud máte aktuálně pH moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní
v rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše aktuální hodnota pH těla je méně jak
6,75, nebo trpíte zažívacími či trávícími obtížemi, raději doporučuji
zeleninu mírně povařit či posmahnout na pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak
do kolem 3 minut nechat projít varem ve vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
3/4 jedné
polévkové lžíce oregáno + 3/4 jedné polévkové lžíce (dřevěné či plastové)
majoránky, Himlájská sůl
|
Styl na talíři:
|
Nejprve nandáme na talíř syrovou jemně
nakrájenou, či na hrubo nastrouhanou zde uvedenou kořenovou zeleninu s jemně
pokrájenou cibulí. Připravíme tofu tak, že jej pokrájíme na tenčí malé
kostičky, dáme jej orestovat na pánvi pouze s podlitím trochou odchlorované
vody, přidáme 1 čajovou lžičku jemně mleté kurkumy, pohanku, dokořeníme
oregánem a majoránkou, osolíme, ponecháme takto podlité osmahnout po dobu
jedné až tří minut bez oleje. Po té takto tepelně připravenou pohanku a tofu
dáme na talíř jako další vrstvu. Posypeme jednou polévkovou lžící dýňových
semínek, a pokapeme jednou čajovou lžičkou Bio konopným olejem, nebo
rakytníkovým olejem.
|
Složení:
|
zelenina (salátová okurka, kedlubna),
koření, špetka himalájské soli, sezamový olej)
|
Příloha:
|
Žádná, bez přílohy
|
Zelenina, jiné:
|
1/2 salátové
okurky, 1ks kedlubny (salátovou okurku, i kedlubnu (případně hlávkový salát)
zde doporučuji syrovou, tepelně neupravenou, pokud máte aktuálně pH moči,
naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše aktuální
hodnota pH těla je méně jak 6,75, nebo trpíte zažívacími či trávícími
obtížemi, raději doporučuji zeleninu mírně povařit či posmahnout na pánvi na
vodě, aby trochu změkla. Tak do kolem 3 minut nechat projít varem ve vroucí
nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
1/2 jedné
čajové lžičky mleté kurkumy, ½-¾ polévkové lžíce (dřevěné či plastové)
majoránky posypat, , špetkou sušeného mletého zázvoru posypat (max. ¼ čajové lžičky), špetkou Himlájské soli osolit
|
Styl na talíři:
|
Nejprve nastrouháme do mísy na tenké
plátky salátovou okurku, zbavenou slupky. K ní nastrouháme na tenké plátky
kedlubnu, kterou si před tím nakrájíme na tři části, aby nastrouhané plátky
byly drobnější pro konzumaci. Takto nastrouhané plátky okurky s kedlubnou
posypeme výše uvedeným kořením: kurkumou, zázvorem, majoránkou, osolíme,
pokapeme 1 čajovou lžičkou sezamového oleje.
Po té vše
promícháme, a podáváme na talíři ke konzumaci.
|
Složení:
|
(jáhly, kořenová
zelenina, jahody 2-4kusy, koření)
|
Příloha:
|
Porce uvařených
Bio jáhel
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, 1-2ks středně velká petržel kořen, 4 jahody (zeleninu zde
doporučuji syrovou, tepelně neupravenou, pokud máte aktuálně pH moči,
naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4. V případě, že Vaše aktuální
hodnota pH těla je méně jak 6,75, nebo trpíte zažívacími či trávícími
obtížemi, raději doporučuji zeleninu mírně povařit či posmahnout na pánvi na
vodě, aby trochu změkla. Tak do kolem 3 minut nechat projít varem ve vroucí
nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
Jednu až
jednu a půl čajové lžičky mleté skořice, jednu až jednu a půl polévkové lžíce
mletého Bio Raw kakaa.
|
Styl na talíři:
|
Nejprve
nandáme na talíř teplé jáhly, na ní dáme syrovou jemně nakrájenou, či na
hrubo nastrouhanou zde uvedenou kořenovou zeleninu, posypeme opranými, jemně
nakrájenými jahodami, dále posypeme skořicí, a nakonec kakaem. Na závěr
můžeme polít půl lžící Bio konopného oleje, či rakytníkového oleje. Přisladit
můžeme jemně pokrájeným ½ - ¾ banánem. Aby se nám kakao nelepilo na zuby, je
vhodné ozdobit jej bezlaktózovým jogurtem, nebo pokrm zakápnout trochou vody
v míse, po té jej rozmíchat a podávat na talíř.
|
Složení:
|
(jáhly, mínus L -bezlaktózový čistý bílý
nepřislazovaný jogurt, kořenová zelenina-mrkev, ¼ cibule, koření-kurkuma,
majoránka, Shoyu, mletý zelený pepř čišpetka mletého zázvoru)
|
Příloha:
|
Porce uvařených
Bio jáhel
|
Zelenina, jiné:
|
2ks středně
velké mrkve, ¼ cibule (zeleninu zde doporučuji syrovou, tepelně neupravenou,
pokud máte aktuálně pH moči, naměřené mezi 9-10hod.ranní v rozmezí 6,75-7,4.
V případě, že Vaše aktuální hodnota pH těla je méně jak 6,75, nebo trpíte
zažívacími či trávícími obtížemi, raději doporučuji zeleninu mírně povařit či
posmahnout na pánvi na vodě, aby trochu změkla. Tak do kolem 3 minut nechat
projít varem ve vroucí nechlorované vodě, ne déle).
|
Koření:
|
½-¾ čajové
lžičky mleté kurkumy, 1 polévková lžíce majoránky, ½ polévkové lžíce Shoyu,
špetka mletého zeleného pepře ( zelený mletý pepř bývá ke koupi
například v prodejnách bylinek. Pepř lze
také střídavě nahradit špetkou mletého sušeného zázvoru.
|
Styl na talíři:
|
Nejprve nandáme na talíř očištěnou
pokrájenou, či nastrouhanou mrkev, posypeme jí na jemno pokrájenou cibulí.
Na tuto vrstvu přidáme 1 naběračku do
měkka uvařených jáhel.
Posypeme ½ čajové lžičky sušené mleté
kurkumy, a špetkou mletého zeleného pepře.
Dále vše posypeme 1 polévkovou lžící
sušené mleté majoránky,
a na závěr ozdobíme 3mi čajovými
lžičkami bílého bezlaktózového jogurtu.
Pokapat pokrm můžeme 1 čajovou lžičkou
rostlinného oleje, například sezamového, nebo konopného, či dýňového. A můžeme podávat na stůl.
Dobrou chuť:-)
|
- rozmixování kostek ledu (led nepoužíváme, ale poslouží nám k rozmixování na kousky nakrájené syrové kořenové zeleniny)
- Funkce rozmixování na hrubo, asi se šestým smyslem
- Funkce SMOOTHIE( Dobrá volba mixéru je, myslím, pro tento účel například mixér zn. ,,ETA Twixer“ ).Při přípravě smoothie postupujeme postupně 3x mixovacím procesem, po jednotlivých, zde uvedených funkcích, dle předchozí věty. Nezapomínáme dolít vodu, jinak mixér smoothie připravit zpravidla neumí. Hustotu smoothie si volíme podle vlastní chuti, a s ohledem na to, jak nám aktuálně jde každodenně očistný proces celostní střev. Nezapomínáme rovněž na přidání oleje do každého smoothie, v poměru jedna polévková lžíce na 500ml mixovaného pokrmu, aby tělo mohlo pokrm strávit. Bez oleje bychom si zadělávali, myslím si, na vážné trávící obtíže v kratší, či vzdálené budoucnosti) Olej používáme Bio kvalitu, lisovaný za studena, nejčastěji Bio konopný olej, doplňkově také Bio ostropestřecový nebo Bio sezamový, vše, pokud možno lisované za studena, prvním lisováním. Dále doplňkově lze užívat, používat i jiné Bio oleje za studena lisované, dle vlastní chuti. Není však vhodné je používat na tepelné zpracování. K tomu použijeme olej Olivový.Dále potřebujeme zdravé, zde uvedené suroviny v receptech, a klasické kuchyňské vybavení, a klasické kuchyňské náčiní.Potřebujeme také litinový, nebo kamenný, šnekový mlýnek na semínka (na mák, na slunečnicové semínko, na bio konopná semínka ). Nedoporučuji dávat semínka do mixéru celá, ale pouze rozemletá v mlýnku. Protože mixér je nerozemele, nýbrž rozseká na ostřejší minikousky, a to není totéž, pro tělo. Nejdříve si semínka pomelu, až pak je dávám do mixéru. Považuji to tak za šetrnější k tělu, k trávení.Aby se rozsekaná semínka někde na cestě v těle ostrá, nerozemnletá v mlýnku, jen rozsekaná, případně někde nezasekla v nějakém orgánu, a nebyla z toho pak nepěkná nepříjemnost.Smoothie recepty ( většinou ):1. denjako základ k rozmixování na smoothie nám poslouží:1/3 kedlubny, 1 mrkev, ½ přírodního Tofu, 1 celý oloupaný banán, 1 polévková lžíce Bio konopného oleje,, 1/8 tuřínu, 750ml vlažné vody cca 39°C ( veškerá zelenina a ovoce musejí být očištěny, či oloupány ze slupek a opláchnuty nechlorovanou vodou, například balenou , nebo důkladně od chloru odfiltrovanou, tofu opláchnuté též. )smoothie č.1, den 1. snídaně:
Složení:
|
(1/3
kedlubny, 1 mrkev, ½ přírodního Tofu, 1 polévková lžíce Bio konopného oleje,,
1/8 tuřínu, na talíři dochutíme 3-7 kapek Bio rakytníkovým 100% olejem
lisovaným za studena, a na talíři můžeme zahustit dle vlastní chuti Bio
pohankovými vločkami )
|
Příloha:
|
Na talíři,
nebo do mixéru, můžeme zahustit směs salátovou pro smoothie, dle vlastní
chuti Bio pohankovými vločkami.
|
Koření:
|
Žádné koření
|
Styl na talíři:
|
Podáváme v polévkové misce s obsahem do
500ml, na podnose, který si například můžeme zvolit z porcelánového plochého
talíře, pro krásu, pro estetiku.
Dobrou chuť ☺
|
Složení:
|
Zbytek od snídaně smoothie č, 1, cca
250ml. Přidáme 1,5 polévkové lžíce Bio raw mletého kakaa-prášku.
|
Příloha:
|
Na talíři,
nebo do mixéru, můžeme zahustit směs salátovou pro smoothie, dle vlastní
chuti Bio pohankovými vločkami.
|
Koření:
|
Bio Raw mleté kakao-prášekPodáváme
v polévkové misce s obsahem do 500ml, na podnose, který si například můžeme
zvolit z porcelánového plochého talíře, pro krásu, pro estetiku.
Dobrou chuť ☺
|
Styl na talíři:
|
Podáváme v polévkové misce s obsahem do
500ml, na podnose, který si například můžeme zvolit z porcelánového plochého
talíře, pro krásu, pro estetiku.
Dobrou chuť ☺
|
Složení:
|
Žitný kváskový chléb 2 krajíce, bílý přírodní
jogurt
|
Příloha:
|
Žitný
kváskový chléb
|
Koření:
|
Můžeme si do jogurtu přimíchat
trošku Bio Raw mletého kakaa-prášku.
Mňam ☺
|
Styl na talíři:
|
Jogurt v kelímku, chléb nakrájený na
talíři.
Dobrou chuť ☺
|
Složení:
|
1,5 naběračky uvařených bílých malých
fazolí do měkka, hrst lístků petržele, 750ml vody, 1 polévková lžíce Bio
konopného oleje, 1x 5 minut povařená 1ks mrkev na kousky nakrájená, 1
polévková lžíce koření oregáno, 1 polévková lžíce na drobno podrcených lístků
koření ,,medvědí česnek“ .
|
Příloha:
|
Na krajíce
pokrájený žitný kváskový chléb.
|
Koření:
|
1 polévková lžíce koření oregáno,
1 polévková lžíce na drobno podrcených lístků koření ,,medvědí česnek“
Mňam ☺
|
Styl na talíři:
|
Podáváme v polévkové misce s obsahem do
500ml, na podnose, který si například můžeme zvolit z porcelánového plochého
talíře, pro krásu, pro estetiku. Nebo v hlubokém talíři.
Dobrou chuť ☺
|
jako základ k rozmixování na smoothie nám poslouží:
Složení:
|
recept
fazolové polévky z předchozího dne, tedy dle smoothie číslo: 3
|
Příloha:
|
Na talíři,
nebo do mixéru, můžeme dále, pokud již nechceme konzumovat chléb, nebo nám
došel, zahustit polévku Bio pohankovými vločkami. Lidé, kteří mají nutnou
mixovanou stravu uvítají, že i chléb, i vločky se dají dát do mixéru, a
připravit smoothie polévku. Rovněž toto uvítají například senioři, kterým by
vločky mohly zalézat například pod jejich zubní protézu. Při jejich
rozmixování ve smoothie polévce toto nehrozí, a výživová hodnota polévky
zůstává zachována.
|
Koření:
|
Dle smoothie
receptu č. 3
|
Styl na talíři:
|
Podáváme v polévkové misce s obsahem do
500ml, na podnose, který si například můžeme zvolit z porcelánového plochého
talíře, pro krásu, pro estetiku. Nebo v hlubokém talíři.
Mňam ☺
Dobrou chuť ☺
|
Dále po jablku: 3 polévkové lžíce bílého selského jogurtu, s probiotickou mléčnou kulturou, čistý, přírodně uzrálý (viz detaily o jogurtu z receptu z prvního dne-z večeře). Do jogurtu je vhodné přimíchat 2 čajové lžičky Bio Raw kakaa prášku, ¼ polévkové lžíce ostropestřecového oleje, důkladně vše rozmíchat v hrnku o obsahu 250ml, dolít po promíchání vlažnou nechlorovanou vodou, a znovu důkladně rozmíchat. Po té můžeme trochu upít, a zahustit si takto připravený kakaový nápoj pohankovými vločkami, dle vlastní chuti. Mňam ☺
jako základ k rozmixování na smoothie nám poslouží:
Složení:
|
1x banán, ½
Tofu natural, 3 střední mrkve, 1/8 tuřínu, 3 zarovnané polévkové lžíce
namletého máku, 3 zarovnané lžíce namletých slunečnicových semen, dolití
nechlorovanou vodou do míry 650ml do mixéru, 3 jahody na ozdobu na talíři, či
v misce.
|
Příloha:
|
Žádná
příloha, jen nazdobíme hustší smoothie na talíři, či v misce jahodami,
nakrájenými na malé kousky
|
Koření:
|
Žádné další
koření.
|
Styl na talíři:
|
Podáváme v polévkové misce s obsahem do
500ml, na podnose, který si například můžeme zvolit z porcelánového plochého
talíře, pro krásu, pro estetiku. Nebo v hlubokém talíři.
Mňam ☺
Dobrou chuť ☺
|
Dále po tuřínu: 3 polévkové lžíce bílého selského jogurtu, s probiotickou mléčnou kulturou, čistý, přírodně uzrálý (viz detaily o jogurtu z receptu z prvního dne-z večeře). Do jogurtu je vhodné přimíchat 2 čajové lžičky Bio Raw kakaa prášku, ¼ polévkové lžíce ostropestřecového oleje, důkladně vše rozmíchat v hrnku o obsahu 250ml, dolít po promíchání vlažnou nechlorovanou vodou, a znovu důkladně rozmíchat. Po té můžeme trochu upít, a zahustit si takto připravený kakaový nápoj pohankovými vločkami, dle vlastní chuti. Mňam ☺
Pro pokračování na další recepty z tohoto pH vyváženého jídelníčku klikněte zde:
www.ForHealthTwo
(narozen 5.února 1968 v Praze)